دفاتر نمايندگي تماس با ما در باره ما آشنائي با كشور مالزي صفحه اصلي
   

دانشگاه مالايا    (University of Malaya)

دانشگاه مالايا كه اولين دانشگاه كشور مالزي به شمار مي‌رود در سال1905 تأسيس شده است و از پيشگامان عرصه‌ي آموزش و پژوهش است. مراكز، مؤسسات و دانشكده‌هاي مختلف آن در شاخه‌هاي متعدد فعال هستند و از بهترين‌هاي مالزي در زمينه امكانات پژوهش و تجهيزات علمي مي‌باشد و جزء 200 دانشگاه برتر جهان مي باشد. تمامي مقاطع تحصيلي از كارشناسي تا سطح دكترا در اين دانشگاه ارائه مي‌گردد و در شهر كوالا لامپور واقع شده است.

ساختار دانشگاه مشتمل بر 12 دانشكده، 4 مؤسسه، 7 مركز و 2 آكادمي مي‌باشد.

دانشكده‌هاي آن عبارتند از:

"هنر و علوم اجتماعي، معماري و محيط زيست، بازرگاني و حسابداري، كامپيوتر و فناوري اطلاعات، دندانپزشكي، اقتصاد و مديريت، آموزش، مهندسي، زبان و زبان‌شناسي، حقوق، پزشكي و علوم" با مؤسسات "مؤسسه‌ي مشاوره، مديريت و پژوهش (IPPP)"، "تحقيقات تكميلي"، "مديريت و تدابير اجتماعي بين‌الملل (INPUMA)" و "مؤسسه‌ي آسيا – اروپا" با مراكز: "مركز فرهنگي"، "مركز گفتگوي تمدنها"، "مركز آموزش پيوسته (UMCCED)"، "مركز مديريت و مطالعات محيط زيست"، "مركز مطالعات پايه در علوم"، "مركز ورزشي"، "مركز توسعه خانواده دانشگاه مالايا" با آكادمي‌هاي: "آكادمي مطالعات اسلامي"، "آكادمي مطالعات مالزي".

پذيرش دانشجو هر سال در ماه مي انجام مي‌پذيرد و طول دوره‌هاي مختلف بدين شرح مي‌باشد:

كارشناسي: 6-8 ترم       كارشناسي ارشد: 1-2 ترم     دكترا: 4-6 ترم

شعبه‌ي اصلي آن در "پنانگ" و دو شعبه‌ي ديگر در "ترانس‌كريان" و "كوبانگ" واقع شده است.

اين دانشگاه از مقطع كارشناسي تا مقطع دكترا را در خود دارد و براي اولين بار سيستم سنتي دانشكده‌اي را حذف و به جاي آن "مدارس يا مكاتب" را جايگزين نموده است. مدارس آن عبارتند از:

"علوم پزشكي"، "علوم كامپيوتر"، "داروسازي"، "مهندسي شيمي"، "فناوري صنعتي"، "مهندسي عمران"، "هوافضا"، "مهندسي برق و الكترونيك"، "مهندسي مواد و منابع"، "مهندسي مكانيك"، "هنر"، "علوم انساني"، "ارتباطات"، "مديريت"، "علوم پايه"، "زيست‌شناسي"… و مراكز تحقيقاتي و آكادميك…. تشكيل شده است.

اين دانشگاه داراي شش خوابگاه در "پنانگ" و سه خوابگاه در شعب ديگر است. اين دانشگاه توسط وزارت علوم و تحقيقات و فناوري ايران تحت عنوان گروه يك و خوب ارزشيابي گرديده است.

 

web site     : www.um.edu.my

 
 

نظام آموزش عالي مالزي دانشگاه مالايا دانشگاه سن مالايا دانشگاه مولتي مديا دانشگاه تكنولوژي ليمكوك وينگ دانشگاه و دانشكده سونوي (INTI)گروه كالج-دانشگاه اينتي پتالينگ جايا E.L.S موسسه دانشگاه تكنولوژي كرتين دانشگاه علوم و فنون مالزي دانشگاه ملي تناگا دانشگاه تكنولوژي پتروناس دانشگاه ساراواك دانشگاه تكنولوژي مالزي دانشگاه كيانگ سان دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي دانشگاه صباح

 
mmacademic , No 3, Sabr Aley , Zafar St , Dr shariati St , tehran IRAN
P.O.Box : 15875-7536 , Tehran - Iran
Tel/Fax  : +9821 22227317 - 22221137 
voice     : +98912 1263390