دفاتر نمايندگي تماس با ما در باره ما آشنائي با كشور مالزي صفحه اصلي
   

دانشگاه مولتي مديا (Multimedia University)

دانشگاه مولتي‌مديا در دو منطقه "سايبرجايا" و "ملاكا" واقع شده است. اين دانشگاه از هفت دانشكده‌ كه شامل: "دانشكده مهندسي (FOE)، دانشكده مهندسي و تكنولوژي (FET)، دانشكده فناوري اطلاعات (FIT)، دانشكده فناوري و علوم اطلاعات (FIST)، دانشكده چند رسانه‌اي هنري (FCM)، دانشكده مديريت (FOM)، دانشكده حقوق و بازرگاني (FBL) ، و نيز سه مركز كه شامل: مركز زبان‌هاي مدرن و ارتباطات (CMLC)، مركز دوره‌هاي پيوسته و ديپلم (CADP) و مركز مطالعات پايه و گسترش آموزش (FOSEE)… تشكيل شده است.

دانشكده مولتي‌مديا در شهر سايبرجايا كه اولين شهر علمي مالزي و يكي از شهرهاي هوشمند اين كشور از ديدگاه فناوري اطلاعات محسوب مي‌شود و به تمام نقاط مالزي از طريق بزرگراهها دسترسي دارد، مكان بسيار مناسبي براي استقرار دانشگاه مولتي‌مديا بوده است و حدود 30 كيلومتر تا كوالالامپور فاصله دارد.

اما قسمت ديگر دانشگاه مولتي‌مديا در شهر "ملاكا" واقع شده است كه در 129‌كيلومتري كوالا لامپور است. دانشگاه مولتي‌مديا اولين دانشگاه خصوصي تأييد‌شده‌ي دولت مالزي است.

پذيرش اين دانشگاه در ماه مي و فوريه مي‌باشد.

اين دانشگاه در ليست گروه يك، مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ايران مي‌باشد.

به دانشگاه چند رسانه‌اي مولتي مديا (MMU) خوش آمديد:

در ده سال اخير، اين دانشگاه بدون شك يكي از دانشگاههاي پيشرو در عصر اطلاعات بوده است. با بكارگيري روش‌هاي نوين تدريس و تأكيد بر تحقيقات، اين دانشگاه فارغ‌التحصيلان كارآمدي را براي كشور و منطقه تربيت كرده است. MMU به دانشجويان خود فرصتي منحصر به فرد مي‌دهد تا خود را نه تنها در زمينه علم و توانايي به روز كنند بلكه به آنها مي‌آموزد كه چگونه آن علم را در جهت رفاه بشريت به كار گيرد. اين دانشگاه به عنوان مركز تحقيقات فزاينده و تبديلي شناخته شده است. در بين 25 مركز برتر، MMU به عنوان مركز پيشرو در تحقيقات فعاليت دارد.

اين دانشگاه در زمينه‌هاي علم نانو، فناوري، مايكرو سيستم، بيومتريك، واقعيت مجازي (كامپيوتر)، مايكرو ويو و ارتباط دور برد، مهندسي، فتونيكس، فن‌‌آوري چشم‌پزشكي، رباط‌هاي پيشرفته و تجارت فعاليت دارد.

اخيراً جشن ده سالگي دانشگاه برگزار شد. MMU  در شهر "ملاكا" آغازي كوچك داشت. اما به نسبت در اين ده سال به دانشگاهي با دو فضاي باز و بزرگ تبديل شده است.

اين دانشگاه به زودي فاز دو برنامه‌هاي توسعه فيزيكي خود را به اتمام خواهد رساند. دانشجويان قادرند از دانشكده‌هاي پيشرفته و ساختمان‌هاي آموزشي در كنار مركز پيشرفته ورزشي اين دانشگاه استفاده كامل را ببرند. اين ده سال در يك چشم به هم زدن گذشت. همگان شاهدند كه با علاقه كادر آموزشي و دانشجويان، اين دانشگاه پيشرفت چشم‌گيري داشته است. اين دانشگاه به سرعت به دنبال قرار دادن خود در ليست دانشگاههاي برتر دنيا است.

فضاي باز سايبرجايا:

اين دانشگاه در زميني هشتاد هكتاري با كليه فناوري‌هاي پيشرفته دنيا از قبيل: دستگاه خودپرداز با سرعت بالا، تحصيلات فراگيري چندرسانه‌اي، سيستم ساختماني هوشمند، كنترل برقي، كتابخانه‌هاي ديجيتالي و سيستم‌هاي مديريت فضاي باز، واقع شده است. اقدامات آغازين در ژوئن1999 دربر دارنده‌ي طيفي از فناوري اطلاعات و رشته‌هايي براساس چندرسانه‌اي در سطوح ليسانس و تحصيلات تكميلي بوده است. فضاي سايبرجايا دربرگيرنده‌ي دانشكده‌هاي رشته مولتي مديا، مهندسي، مديريت و فن‌آوري اطلاعات است و در حال حاضر بيش از 9000 دانشجو را در خود جاي داده است.

محيط باز ملاكا:

اين محيط در حقيقت در منطقه‌اي مسكوني واقع شده است. اين فضا دربرگيرنده‌ي سه دانشكده‌ي علوم اطلاعات و فن‌آوري، دانشكده تجارت و دانشكده حقوق است. در حال حاضر بيش از 10،000 دانشجوي ليسانس و بالاتر را در خود جاي داده‌اند. برنامه‌هاي MMU به شكل منحصر به فردي طراحي شده است به نوعي كه دانش‌آموزان را براي شركت در رقابت‌هاي جهاني در رشته فن‌آوري اطلاعات و مولتي مديا آماده مي‌كند. از طريق تلاش‌هاي گسترده و علمي اميدواريم نيازهاي شركت‌هاي فن‌آوري و چندرسانه‌اي را برآورده كنيم.

  سال بنيان‌گذاري دانشگاه در محيط دانشگاهي ملاكا:

معرفي: مركز مطالعات بنياني و آموزش‌هاي توسعه‌اي (FOSEE) در آوريل 1997 بنيان‌گذاري شد. اين امر باعث شد كه دانشجويان اين دانشگاه اطمينان پيدا كنند كه در كنار علوم اوليه به دنبال ديد آكادميك خود در رشته‌هاي مهندسي، فن‌آوري اطلاعات و مديريت به اندازه كافي، آماده خواهند شد. به علاوه، اين مركز آموزش حرفه‌اي جهت دسترسي به منابع انساني چند منظوره را فراهم كرده است. اين مركز در نظر دارد دانشجويان را براي مقاصد بالاتر علمي با در نظر گرفتن ايجاد محيطي رقابتي آماده سازد. همچنين FOSEE به دنبال ايجاد محيطي پويا در كنار ارتباطات و صنايع به منظور سوق دادن تحقيقات و توسعه مي‌باشد. با وجود كادري خلاق و با تجربه، اين مركز همچنان مؤثر، صرفه‌جو، متمركز، منظم و خدمات‌ده باقي مي‌ماند. همچنين اين مركز از طريق برنامه‌هاي پايه‌اي، برنامه‌هاي ورودي و دوره‌هاي كوتاه‌مدت به منظور پيشرفت سريع، بهترين آموزش را ارائه مي‌دهد.

برنامه‌هاي پايه‌اي:

اين برنامه‌ها كه به وسيله FOSEE در ملاكا ارائه مي‌شود جهت تقويت علم پايه‌اي دانشجويان و توانايي آنها در رشته‌هاي مهندسي، فناوري اطلاعات و مديريت ارائه شده است.

برنامه‌هاي پايه‌اي پيشنهاد شده از طرف اين مركز عبارتند از:

اصول در مهندسي

اصول در مهندسي (ابزارهاي زيستي)

اصول در فن‌آوري اطلاعات

اصول در مديريت

اصول در حقوق

اصول در علم زيست‌محيطي

طول آموزش برنامه‌هاي فوق يكسال يا سه ترم مي‌باشد.

web site     : www.mmu.edu.my

 
 

نظام آموزش عالي مالزي دانشگاه مالايا دانشگاه سن مالايا دانشگاه مولتي مديا دانشگاه تكنولوژي ليمكوك وينگ دانشگاه و دانشكده سونوي (INTI)گروه كالج-دانشگاه اينتي پتالينگ جايا E.L.S موسسه دانشگاه تكنولوژي كرتين دانشگاه علوم و فنون مالزي دانشگاه ملي تناگا دانشگاه تكنولوژي پتروناس دانشگاه ساراواك دانشگاه تكنولوژي مالزي دانشگاه كيانگ سان دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي دانشگاه صباح

 
mmacademic , No 3, Sabr Aley , Zafar St , Dr shariati St , tehran IRAN
P.O.Box : 15875-7536 , Tehran - Iran
Tel/Fax  : +9821 22227317 - 22221137 
voice     : +98912 1263390